marxusW naszej ofercie znajdą państwo również przesłony okienne w systemach wewnętrznych firmy MARXUS:

  • ROLETY TEKSTYLNE
  • ŻALUZJE POZIOME
  • ŻALUZJE PIONOWE
  • ZASŁONY PANELOWE
  • ROLETY TKANINOWE
  • MATY I ZASŁONY

Firma MARXUS powstała w 1994 r. Od początku istnienia zajmujemy się szeroko pojętymi technikami osłonowymi. Od tego czasu zdobyliśmy w tej dziedzinie duże doświadczenie, czego dowodem są tysiące zainstalowanych już wyrobów oraz ilość usatysfakcjonowanych Nabywców. Naszym głównym celem jest zadowolenie klientów, dlatego każdemu z nich poświęcamy dużo uwagi i czasu tak, aby móc zaoferować produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb.

ROLETY TEKSTYLNE

tekstylneRolety tekstylne to obecnie najbardziej popularny i praktyczny system osłonowy okien. Stanowią doskonałą ochronne przeciwsłoneczną i wyglądają efektownie zarówno w domu jak i w biurze. Wykonane są z tkanin impregnowanych, o szerokiej gamie kolorów i wzorów. Mogą być montowane do ściany, sufitu lub za pomocą specjalnych uchwytów do ramy okiennej. Możliwe jest mocowanie bezinwazyjne, bez wiercenia w kwaterze. Rolety zaopatrzone są w mechanizm łańcuszkowy lub sprężynowy. Dodatkowym elementem dekoracyjnym może być eleganckie zakończenie rolety falbaną.

Roleta wolnowisząca PLUS

To klasyczna forma osłony przeciwsłonecznej, a zarazem element dekoracyjny, który dodatkowo może być wykończony ozdobną falbaną. Rolety wolnowiszące mogą być montowane na zewnątrz wnęki okiennej (nad oknem lub do sufitu) lub we wnęce. Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni , np. całej wnęki okiennej. Maksymalna wysokość rolet wolnowiszących przy szerokości od 200 do 250 cm. Wynosi 180 cm. Istnieje możliwość przedłużenia rolety za pomocą falbany.

Roleta MIni

Jest to roleta o niewielkich rozmiarach mechanizmu i wałka idealnie nadaje się do montażu bezpośrednio na ramie okiennej. Zalety to  niezawodny, cichy, samohamujący mechanizm łańcuszkowy, łatwość montażu, możliwość zamontowania rolety bez jakiejkolwiek mechanicznej ingerencji w oknie (poprzez jej przyklejenie lub zawieszenie na specjalnych uchwytach bezinwazyjnych), możliwość zastosowania magnesów przytrzymujących obciążnik przy listwie przyszybowej, ponad 100 kolorów tkanin do wyboru w różnych wzorach i o różnym poziomie zaciemnienia

Roleta Vegas

Jest to roleta o niewielkich rozmiarach mechanizmu i wałka idealnie nadaje się do montażu bezpośrednio na ramie okiennej. Zastosowanie prowadzenia żyłkowego utrzymuje tkaninę przy szybie nawet w oknie uchylonym.

Rolety w zabudowie przykręcanej Besta

przykrecanaJest to roleta tekstylna w kasecie z prowadnicami, montowana bezpośrednio na kwaterze. Kaseta jest przykręcana natomiast prowadnice są przyklejane do listwy szybowej. Doskonale pasuje do okien drewnianych, PCV oraz aluminiowych. Dzięki prowadnicom materiał jest stabilnie prowadzony przy szybie, również gdy kwatera jest uchylona.

Rolety w zabudowie przyklejanej Besta

Jest to roleta tekstylna w kasecie z prowadnicami, montowana bezpośrednio na kwaterze. Roleta jest w całości przyklejana. Doskonale pasuje do okien drewnianych, PCV oraz aluminiowych. Dzięki prowadnicom materiał jest stabilnie prowadzony przy szybie, również gdy kwatera jest uchylona.

Roleta dachowa Fantazja

To typowa roleta do okien dachowych. Składa się ona z kasety i prowadnic wykonanych z aluminium. Roleta posiada mechanizm sprężynowy. Odpowiednia do wszystkich rodzajów okien dachowych (Fakro, Roto, Velux, Oknopol). Możliwość wykonania rolety dachowej bez zabudowy.

Rolety w kasecie - Dzień i noc

Ciekawe połączenie zalet rolet tekstylnych i funkcjonalności żaluzji poziomych. Roleta impresja wykonana z tkaniny zamontowanej w taki sposób że dwie warstwy materiału przesuwając się między sobą pozwalają na płynną regulację ilości wpadającego światła. Dowolnie możemy ustawiać roletę w zależności od pogody, a przede wszystkim, przez opuszczoną roletę możemy obserwować co się dzieje na zewnątrz.


ŻALUZJE POZIOME

v13Żaluzje poziome są funkcjonalnym oraz praktycznym sposobem na wewnętrzne osłony okienne. Pozwalają sterować dopływem promieni słonecznych poprzez ustawianie lameli pod różnym kątem. Ich główną zaletą jest niska cena oraz wiele kolorów do wyboru, również drewnopodobnych. W naszej ofercie posiadamy żaluzje wykonane z aluminium w trzech szerokościach lameli idealnie sprawdzające się w wilgotnych pomieszczeniach oraz drewniane w dwóch szerokościach lameli. Żaluzje poziome montowane są do kwatery na wkrętach lub w bezinwazyjny sposób. Żaluzje o szerszych lamelach montowane są natomiast do ściany lub sufitu.

 Żaluzje STANDARD V13

To najstarsza i najbardziej powszechna forma osłon przeciwsłonecznych . Ich największym atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła. Stanowią idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych , np. łazience. Żaluzje idealnie pasują do okien PCV, aluminiowych i drewnianych, mogą być montowane na ramie lub między szyby . Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni np. całej wnęki okiennej czy przeszklonych ścian.

Żaluzje poziome MAGNUS

drewnoTo bardzo eleganckie rozwiązanie w zakresie osłon przeciwsłonecznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej rynny żaluzja Venus po zamontowaniu staje się integralną częścią okna. Ich największym atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła. Stanowią idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń, sprawdzają się w pomieszczeniach wilgotnych , np. łazience. Idealnie pasują do okien PCV , aluminiowych i drewnianych.

Żaluzje drewnopodobne V13

Bardzo elegancki system osłony okien, dodający wnętrzu uroku i niepowtarzalności. Ich atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła. Stanowią też idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni , Np. całej wnęki okiennej czy przeszklonych ścian.

Żaluzje drewniane V13

To niebanalny, bardzo elegancki system osłony okien, dodający wnętrzu uroku i niepowtarzalności. Ich atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła. Stanowią też idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.D oskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni , np. całej wnęki okiennej czy przeszklonych ścian.


ŻALUZJE PIONOWE

piony2To praktyczne i estetyczne rozwiązanie w zakresie osłon przeciwsłonecznych idealnie spełniające funkcję zasłon w biurach, bankach, hotelach czy domach. Żaluzje pionowe mogą być stosowane do podziału pomieszczeń oraz oddzielania stanowisk pracy. Ich atutem jest możliwość precyzyjnej regulacji kierunku i ilości wpadającego światła, dzięki obrotowym pionowym lamelom. Stanowią też idealną ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.

Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni, np. przeszklonych ścian, do podziału pomieszczeń czy nawet oddzielania stanowisk pracy.

Wykonane są z materiałów poliestrowych i włókien szklanych w szerokiej gamie kolorów i faktur. Lamele z materiałów o szerokości 89 lub 127 mm, lub lamele z PCV o szerokości 89 mm. Istnieje możliwość wykonania verticali skośnych umożliwiających nietypowe montaże.


PLISY

plisaŻaluzje plisowane to jedna z ciekawszych propozycji w systemach przeciwsłonecznych pod względem funkcjonalności. Mogą posiadać prawie dowolne kształty: prostokąt, trójkąt, trapez czy fragment okręgu. Mogą pracować w dowolnie nachylonej płaszczyźnie, od pionowej do horyzontalnej. Montowane są na kwaterze okna.

Zalety:
• Bogata kolekcja tkanin,
• Profile i elementy systemu występują w pięciu kolorach: biały, brąz, srebro,złoty dąb oraz kremowy.
• Możliwość sterowania za pomocą sznurków,
• 16 wariantów plis, również na okna o nietypowych kształtach (np. trapez)
• Możliwość zastosowania rynny górnej oraz dolnej,
• Możliwość zastosowania dwóch różnych materiałów w obrębie jednej plisy.
• Możliwość zastosowania plis o szerokości 50 mmm, montowanych do ściany lub sufitu.


MATY BAMBUSOWE

mata1Idealnie pasują do niestandardowych aranżacji wnętrz oraz w bardzo efektowny sposób dekorują okno. To niebanalny system osłony okien, dodający wnętrzu uroku i niepowtarzalności. Listewki z bambusa są obrabiane na różny sposób: od cienkich patyczków, do płaskich listewek, niejednokrotnie wymieszane z egzotyczną trawą, przetykane różnokolorowymi nitkami.

Wykonane z naturalnych materiałów - drewna, bambusa czy trzciny o zróżnicowanej gęstości splotu umożliwiają różne zaciemnianie pomieszczeń i dają możliwość doboru maty do różnych wnętrz. Montowane do ściany lub sufitu.

Wykonywane w dwóch wariantach jako:  mata rolowana i mata rzymska.

Mata bambusowa rolowana to najprostszy sposób podnoszenia maty poprzez zwijanie jej od dołu do góry. Mata posiada mechanizm samoblokujący, obsługiwana jest za pomocą sznurków, kolorystycznie odpowiadających wybranemu materiałowi.

Mata bambusowa rzymska podnoszona jest do góry tworząc charakterystyczne wym elementem wyposażenia maty bambusowej w systemie "rzymskim" jest zastosowanie prowadzenia żyłkowego , które pozwala zamontować matę do okien uchylnych. Również w tym systemie zastosowano mechanizm samoblokujący.


ROLETY RZYMSKIE

rzymskaRolety rzymskie stanowią efektowną dekorację zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i stylowych. Można je uszyć praktycznie z każdej tkaniny zasłonowej. Mogą więc przyciągnąć zwolenników tradycyjnych zasłon i zwolenników rolet. Stanowią niezastąpione zasłony na okna o ograniczonej małej powierzchni ścian obok nich, gdzie brakuje miejsca na umieszczenie typowych zasłon. Po całkowitym podniesieniu tworzą dekoracyjny lambrekin, natomiast po opuszczeniu tkanina jest całkowicie rozprostowana i gładka.

Zalety:

• Możliwość zastosowania sterowania łańcuszkiem jak i sznurkiem,
• Duży wybór materiałów,
• Możliwość wykonania rolety z materiału powierzonego,
• Roletę rzymską można zamontować do kwatery okna jak również do ściany lub sufitu.

 


ZASŁONY PANELOWE

panelŻaluzje panelowe zwane z języka angielskiego "panel track" są ciekawą alternatywą dla żaluzji pionowych gdyż podobnie jak one mogą zakrywać duże połacie okien. Dokładnie opisując żaluzje panelowe można powiedzieć, że są to pasy o szerokości 40-100 cm poruszające się po wielotorowej szynie. Żaluzje panelowe nadają wnętrzom bardzo nowoczesny wygląd nawiązując jednocześnie do tradycji ruchomych ścian japońskich.

Zalety:

• możliwość przesłaniania dużych przeszklonych powierzchni,
• nowoczesna dekoracja okienna zastępująca firany i zasłony,
• atrakcyjna forma dzielenia przestrzeni,
• dowolność łączenia wzorów i kolorów, możliwość zamiany miejsc paneli,

W panel track'u można zastosować dowolną tkaninę do rolet tekstylnych

 


ŚCIANA JAPOŃSKA

japonskaŚciana japońska to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie dekoracji okna. Łatwe w montażu, eleganckie i praktyczne.Ściana japońska to nie tylko wygoda, ale i elegancja. Ogrom możliwości w doborze faktury i koloru materiału pozwala na grę światła i cienia, nadającą każdemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i atmosfery. Na dwóch szynach można umieścić dowolną liczbę paneli.Idealne zarówno do dużych jak i małych okien, mogą być również stosowane do dzielenia pomieszczeń.

Zalety:

• możliwość przesłaniania dużych przeszklonych powierzchni,
• nowoczesna dekoracja okienna zastępująca firany i zasłony,
• panele mogą być wykonane z dowolnego materiału
• łatwy montaż i demontaż np do czyszczenia

 


MOSKITIERY

ramkowaMoskitiery to prosty i skuteczny sposób zapobiegający przedostaniu się do wnętrza pomieszczenia owadom. Dzięki swojej konstrukcji nie powodują jednocześnie ograniczenia dopływu świeżego powietrza do środka. Różnego rodzaju konstrukcje pozwalają dobrać system indywidualnie do naszych potrzeb. Na okno proponujemy moskitiery ramkowe, lub rolowane. Moskitiery drzwiowe natomiast mogą być na zawiasach z samozamykaczem lub rolowane – chowane do kasety.

Moskitiera ramkowa

Moskitiera przeciw owadom nadaje się do montażu we wszystkich systemach stolarki okiennej, tak z PCV jak i drewnianej. Prosty i pewny sposób mocowania ramki na całym jej obwodzie za pomocą uchwytów obrotowych, bez naruszenia struktury ramy okiennej sprawia, że zamontowana w oknie podwyższa jego funkcjonalność i chroni skutecznie nasze pomieszczenia przed owadami.Nie ogranicza widoczności w świetle okna i stanowi jego integralną część. Montaż i ściągnięcie Moskitiery nie wymaga użycia żadnych narzędzi. Wszystkie elementy, z których składa się ramka są odporne na działanie warunków atmosferycznych co gwarantuje moskitierze trwałość na wiele lat jej użytkowania.

Moskitiera rolowana

rolowanaZalety siatek rolowanych to: możliwość zamontowania na zewnątrz lub wewnątrz budynku, możliwość skorygowania drobnych niedoskonałości pomiaru podczas montażu, trwałość zamocowania siatki i odporność na powiewy wiatru. Siatka rolowana pracuje w prowadnicach i chowana jest do kasety, dlatego nie trzeba demontować takiej siatki na zimę. Obsługa odbywa się w łatwy sposób ponieważ moskitiery wyposażone są w mechanizm sprężynowy, który znacznie poprawia komfort pracy.

Drzwi siatkowe

drzwisiatkoweMoskitiera drzwiowa otwierana na zawiasach stanowi doskonałą ochronę przed owadami, gwarantując swobodne korzystanie z balkonów czy tarasów. Nie ogranicza widoczności w świetle drzwi. Wykonana jest ze specjalnych aluminiowych profili drzwiowych z poprzeczką w środku lub bez Moskitiera drzwiowa mocowana jest z jednej strony za pomocą trzech zawiasów do futryny drzwi, a z drugiej strony przy pomocy dwóch zamków magnetycznych utrzymywana jest w pozycji zamkniętej. Moskitierę drzwiową można montować za równo do drzwi z PCV, jak i drewnianych.

Drzwi siatkowe przesuwne pojedyńcze to alternatywa dla drzwi siatkowych na zawiasach. Pozawalają na zabezpieczenie przed owadami tam gdzie na otwierane drzwi nie mam miejsca.

Drzwi siatkowe przesuwne podwójne to alternatywa dla drzwi siatkowych na zawiasach. Pozawalają na zabezpieczenie dużych powierzchni przed owadami tam gdzie na otwierane drzwi nie mam miejsca.
System drzwi przesuwnych składa się z: