Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

            

oknoplast logoParapety, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, są nieodłącznymi elementami okien. Ich wybór oferowany przez producentów jest bardzo szeroki. Może się wydawać, że większość parapetów jest taka sama, zatem nie warto tracić czasu na ich wybór. Tymczasem mają one ważne zadanie - chronią mur przed zabrudzeniami i wilgocią. Co więcej odpowiednio dobrane mogą podkreślić styl wnętrza i elewacji.

Parapet wewnętrzny powinien być odporny na działanie wysokich temperatur, gdyż zwykle pod nim montuje się kaloryfer. Warto zatem odpowiednio dobrać materiał, z którego będzie on wykonany. Obecnie mamy duży wybór parapetów wewnętrznych. Na rynku znajdziemy drewniane, kamienne, z ceramiki lub kompozytów. Ciekawym rozwiązaniem są te z PVC – materiał ten bowiem jest lekki i odporny na wilgoć. Zwykle takie parapety pokryte są laminatem, który zabezpiecza je dodatkowo przed zarysowaniami czy wysoką temperaturą.

Oferujemy: parapety z kamienia naturalnego i marmuru, aglomarmuru, PCV oraz drewna.

Parapety zewnętrzne, zwane inaczej podokiennikami najczęściej produkuje się z kamienia, stali ocynkowanej czy aluminium. Spełniają one ważne zadanie - chronią ściany przed wilgocią. Dlatego przy montażu warto pamiętać, że parapety powinny wysuwać się ok. 5 cm poza ścianę. Aby woda nie spływała bezpośrednio na mur, warto też nachylić podokiennik pod kątem 5 stopni. Większość parapetów ma odpowiednio zakończoną krawędź zewnętrzną – tzw. kapinos. Zapobiega on podciekaniu wody pod spód i zawilgoceniu ściany.

W naszej ofercie: parapety aluminiowe, stalowe, pvc, kamienia naturalnego, marmuru, aglomarmuru i drewna

 

vekaParapety wewnętrzne firmy VEKA, pokryte warstwę laminatu odporną na działanie czynników zewnętrznych

Parapety zewnętrzne wykonane z blachy aluminiowej powlekane poliestrowymi lakierami proszkowymi

Czytaj więcej...

medosSzeroki wybór parapetów wewnętrznych i zewnętrznych: PCV, kamień naturalny, konglomerat marmurowy, marmur, granit, stal, aluminium i drewno oraz nakładki PCV

Czytaj więcej...

okpol
wisniowski b

dre b
porta b

agmar b
wiked b

promotor b
marxus b