Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

            

Firma OKNOPLAST od lat należy do ścisłej czołówki producentów okien w Europie. Przedsiębiorstwo utworzyło Grupę w skład, której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD oraz Aluhaus. OKNOPLAST to:

 • To jeden z liderów innowacji w Europie
 • 19-letnie doświadczenie w branży okien PVC
 • Jeden z 5 największych producentów stolarki otworowej w Europie
 • Ponad 1600 salonów na terenie Polski, Słowacji, Czech, Niemiec, Włoch, Francji, Węgier,Austrii, Słowenii i Szwajcarii
 • Współpraca z renomowanymi europejskimi dostawcami komponentów
 • Prawdziwy ekspert w tworzeniu kompleksowych rozwiązań
 • Bogata oferta produktowa
 • Wyjątkowe, niepowtarzalne i opatentowane wzory okien i drzwi
 • Profesjonalna usługa doradcza i montażowa
 • Nowoczesny park maszynowy
 • Własna produkcja pakietów szybowych z powłokami niskoemisyjnymi poprawiajacymi bilans energetyczny, także z wykorzystaniem szyb hartowanych
 • Ponad 70% Klientów z polecenia

Oknoplast

Firma OKNOPLAST rozpoczęła działalność w 1994 roku. W ciągu kilkunastu lat istnienia przedsiębiorstwo wypracowało solidną markę i pozycję czołowego producenta stolarki otworowej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wysoka jakość produktów – z której znana jest firma – została osiągnięta również dzięki doświadczeniu oraz gruntownej znajomości branży założycieli spółki.

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Tam też znajduje się biuro spółki oraz centrum logistyczne wraz z kompleksem produkcyjnym o powierzchni 29 tys. m2. Od samego początku firma sprzedała ponad 2 500 000 okien, a globalna liczba Klientów przez 17 lat działalności przekroczyła 860 tysięcy.

Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii. Firma posiada Certyfikat Q-Zert wydany przez rygorystyczny Instytut Ift Rosenheim, który poświadcza zgodność produkcji z wymogami europejskiej normy EN 14351-1:2006. Uprawnia to OKNOPLAST do oznakowania swoich wyrobów symbolem CE.

 

Pierwszym podmiotem w grupie jest OKNOPLAST. W jej strukturze, duży, bo aż 60% udział, ma eksport. Obecnie spółka prowadzi działalność na 10 europejskich rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W ciągu ostatnich 12 miesięcy OKNOPLAST otworzył w krajach tych 300 partnerskich salonów sprzedaży i tym samym rozbudował ich sieć do 1 520. Drugą z trzech spółek Grupy OKNOPLAST jest WnD, która zajmuje się produkcją okien z segmentu „ekonomicznego plus”. Siedziba mieści się w Rąbieniu pod Łodzią. Tu zlokalizowane jest biuro oraz hale produkcyjne i magazyny o łącznej powierzchni ponad 13 000 m². Moce produkcyjne to 470 tysięcy okien rocznie. Trzecim podmiotem Grupy OKNOPLAST jest także firma Aluhaus. Trzonem jej działalności są aluminiowe okna i drzwi wejściowe. Siedziba Aluhaus wraz z halą produkcyjną i magazynem znajduje się w Ochmanowie pod Krakowem, w pobliżu OKNOPLAST. Formalnie firma istnieje od 1 lutego 2013 r., produkcja ruszyła natomiast 1 czerwca. Spółka jest w stanie wytworzyć 12 000 elementów rocznie. Produkty firmy dostępne są w całej międzynarodowej sieci OKNOPLAST.

 

O wysokiej jakości wytwarzanych produktów świadczą również liczne nagrody przyznane firmie i jej produktom m.in.: Godło Promocyjne „Teraz Polska 2010” dla okna Platinium i Platinium Evolution2, tytuł „Top Marka 2010”, „Złoty Laur Klienta 2010” w kategorii „Funkcjonalność i bezpieczeństwo”, certyfikat „Lider Rynku 2010”, certyfikat „Euro Leader 2010”, „Wizytówka Polskiego Produktu 2010”, czy tytuł „Premium Brand 2011” dla najbardziej cenionej marki. OKNOPLAST pojawił się również w prestiżowym rankingu magazynu Forbes – „Diamenty Forbesa“ i został wyróżniony za dynamiczny rozwój spółki.

OKNOPLAST przykłada szczególną wagę do niesienia pomocy osobom najbardziej potrzebującym. Firma angażuje się w akcje mające na celu wspieranie najmłodszych. Wśród organizacji, którym OKNOPLAST pomaga jest Stowarzyszenie „U Siemachy”. Firma wspiera je finansowo, pomagając dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Finansuje między innymi wakacje dla najmłodszych z Ośrodków Stowarzyszenia oraz przekazuje środki na remonty potrzebnych pomieszczeń.

 

 

okpol
wisniowski b

dre b
porta b

agmar b
wiked b

promotor b
marxus b